سوالات متداول

برای افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند چه اقدامی انجام دهیم؟
هنگامی که شارژگوشی به 100% رسید، آن را از شارژر جدا کنید و بهتر است قبل از رسیدن شارژ گوشی به 10% آن را به شارژر متصل نمایید. هرگز برای مدت زمان طولانی دستگاه را متصل به شارژر نگه ندارید ، چرا که این عمل باعث کاهش عمر مفید باتری دستگاه شما می گردد.

آیا پس از بروزرسانی تلفن هوشمند می توان به نسخه قبلی بازگشت؟
خیر، پس از به روزرسانی به نسخه بالاتر، به صورت استاندارد نمی توان به نسخه قبل بازگشت. و برای انجام این کار نیاز به اقدامات غیر رسمی می باشد که به هیچ وجه توصیه نمی شود .

کارت گارانتی دستگاه خود را گم کرده ام چگونه می توانم کد فعالسازی گوشی را دریافت نمایم؟

به همراه دستگاه و جعبه جهت احراز هویت و مالکیت به مرکز خدمات پس از فروش مراجعه نمائید و یا مشکل خود را از طریق کانال ارتباطی واتس اپ به شماره 09108601066 با بخش پشتیبانی در میان بگذارید تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت شما را راهنمائی نمایند .

گوشی من OTG را نمی شناسد اما یک گوشی دیگر همان OTG را می شناسد. مشکل چیست ؟
لازم به ذکر است که همه OTG های موجود در بازار به دلیل نوع چیپ ست مورد استفاده روی آن قابلیت اتصال به همه گوشی ها را ندارد. لذا جهت حفظ سلامت گوشی خود و اطمینان از استفاده بدون مشکل حتما از OTG های استاندارد با برندهای نامدار استفاده نمائید.

چرا امکان شماره گیری مراکز امداد رسانی مانند 115 یا پلیس 110 روی گوشی وجود ندارد؟
در برخی از گوشی ها به دلیل نوع کانال ارتباطی دستگاه لازم است پیش از شماره های اضطراری کد کشور و شهر را شماره گیری نمائید. به عنوان مثال 9821110 یا 021110

چرا همه گوشی ها وای فای مودم را پیدا می کنند اما گوشی من وای فای را پیدا نمی کند یا نمی تواند متصل شود ؟
این مشکل هم می تواند مربوط به نوع به تنظیمات باند اتصال در مودم شما باشد و یا مربوط به محدودیت های ایجاد شده مانند تعداد کاربران متصل بر روی مودم شما باشد. در برخی موارد هم ممکن است به دلیل تغییراتی که بر روی تنظیمات قسمت وای فای گوشی خود انجام داده اید محدودیتهایی برای آن تعریف نموه اید که با ریست نمودن تنظیمات وای فای مشکل رفع می گردد. اگر موفق به این کار نشدید به مرکز خدمات مراجعه نمائید.

برای بازگرداندن کلیه تنظیمات گوشی به حالت کارخانه و پاک نمودن همه اطلاعات شخصی از روی دستگاه چه اقدامی انجام دهیم؟
در تنظیمات به قسمت پشتیبان گیری و بازنشانی بروید و گزینه ریست نمودن پاک کردن همه داده ها (بازنشانی کارخانه ای) را انتخاب کنید.

چرا تاچ گوشی دیگر با یک کلیک کار نمی کند و صفحات بالا پایین نمی رود و یک کادر رنگی دور صفحه یا قسمتهای مورد نظر ظاهر می گردد؟
حالت استفاده کم توانان جسمی به درخواست شما فعال شده است لذا می توانید با استفاده از 3 انگشت روی تاچ صفحات منوی خود را جابجا نمائید و برای ورود روی هر منو می بایست ابتدا روی آن کلیک نموده و سپس دو بار سریع روی آن کلیک نمائید تا وارد منو گردید. ضمناً با نگه داشتن هر دوکلید جانبی به صورت همزمان می توانید این حالت را غیر فعال نمائید.

دستگاه معیوب را به کجا ارسال نماییم ؟
لطفاً جهت اطلاع رسانی دقیق و کامل به صفحه نخست سایت خدمات پشتیبانی پرگاس به آدرس https://pergas-hamrah.com مراجعه نموده و از بخش اخبار و اطلاعیه ها ، ضوابط و شرایط ارسال دستگاه را با دقت مطالعه نمائید. سپس طبق ضوابط ، اقدام به مراجعه به نمایندگی شهرخود نموده و یا طبق شرایط اعلام شده دستگاه خود را به واحد مرکزی خدمات ارسال فرمایید .

چگونه از اصالت دستگاه و گارانتی دستگاه خود مطمئن شویم؟
وارد بخش استعلام گارانتی سایت همتا شوید و با وارد نمودن IMEI یا سریال دستگاه خود از اصالت دستگاه اطمینان حاصل نمائید.

فهرست